top of page

HAKKIMIZDA

Bizimkisi 1800’lü yıllardan beri nesiller boyu devam eden bir tutkunun, geleneğin ve yaşam felsefesinin bir işe dönüşme hikayesi.

Firmamız, 1984 yılında çay üretiminin özel sektör yatırımlarına açılması sonrası 1986 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde Hamza ve Remzi Üstün kardeşler tarafından kuruldu. Özel sektörde çay üretimi yapan ilk kuruluşlardan biriyiz. Bugün, küçük yaşlardan beri çay üretiminin her alanında derin tecrübe sahibi, üçüncü nesil yöneticimiz Ümit Üstün’ün liderliğinde, ilk günkü tutku ve kalite anlayışımızla halkımıza hizmet vermekteyiz.

ISO 9001 sertifikalı üretim sürecimiz ve yılda yaklaşık 10 bin ton yaş çay işleme kapasitesine sahip olan fabrikamız tamamı yöremizin doğal çay yapraklarından olan yaklaşık 2 bin ton kuru çay üretmektedir. Son teknolojiye sahip fabrikamıza entegre paketleme tesislerimizde günde 20 ton kuru çayı hem kendi tescilli markalarımız hem bölgedeki diğer markalar için paketleyerek ülke pazarına sürmekteyiz.

Bölgemizin en önemli geçim ve kalkınma kaynağı olan çay sektöründe, kurulduğumuz günden bu yana, yöre halkımıza kesintisiz istihdam sağlayarak, bölgesel ve ulusal ekonomiye de destek vermekteyiz. Firmamızda sezonluk 120, daimi olarak da 65 personel çalışmakta olup, çalışan sayımızın %65'ini kadınlar oluşturmaktadır.

Kuruluş politikamız gereği, ilçemiz ve bölge halkına, spor kulüplerine, okullara ve sosyal yardımlaşma derneklerine destek olarak, iyi ve kötü günde, hem devletimiz hem de halkımızın yanında aktif bir şekilde yer almayı bir görev bilmekteyiz.

Misyonumuz, en başta siz tüketicilerimiz için, bölgemizin taze yaş çay yapraklarından, üstün kalite ve lezzette çaylar üretmek olup, dünyada üzerine kar yağan çay bahçelerini barındıran nadir bölgelerden Doğu Karadeniz’imizin kimyasal ilaçlamaya gerek duymayan ekolojik üstünlüğünü, farkını ve lezzetini tüm dünyaya yayarak, ülkemizin tanıtımına ve kalkınmasına da katkıda bulunmaktır.

Çayımızdan bir yudum aldığınızda emin olunuz ki içtiğiniz çay üstün kalite, lezzet ve tutkunun demlenmiş bir halidir.

tea1986 çay fabrikası
bottom of page